Matininkai | Geodezija
15201
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15201,page-child,parent-pageid-15193,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

GEODEZIJA

Išpildomosios nuotraukos

Požeminių tinklų ir komunikacijų geodezinės nuotraukos sudarymas — tai geodeziniai matavimai, kai valstybinėje koordinačių sistemoje išmatuojami sukloti požeminiai tiesiniai, tinklai, komunikacijos, nustatomi jų aukščiai (altitudės), planinė padėtis, nurodant atstumus nuo būdingų ir pastovių padėties elementų.

 

Požeminių tiesinių išpildomosios nuotraukos ir kiti komunikacijų matavimo duomenys įvedami į savivaldybių skaitmenines arba analogines duomenų bazes.

 

Pagal nustatytą tvarką požeminiai tinklai gali būti pradėti eksploatuoti tik atlikus ir suderinus šių tinklų ir komunikacijų išpildomąsias geodezines nuotraukas.

 

Topografiniai planai

Įvairaus mastelio topografinių planų rengimas — tai topografijos ir geodezinių matavimų inžinerijos sritis, apimanti žemės paviršiaus gamtinių ir fizinių (reljefo, hidrografijos, augmenijos), antropogeninių bei pavienių topografinių objektų erdvinį matavimą bei vaizdavimą topografiniuose žemėlapiuose ir planuose standartizuotais metodais.

 

Topografinis planas būtinas, pradedant bet kokius projektavimo darbus. Pagal nustatytą tvarką projektavimo darbai gali būti atliekami ant topografinio plano, parengto ne vėliau, kaip prieš vienerius metus.

 

Topografiniame plane išsamiai vaizduojama esama padėtis, reljefas ir požeminės komunikacijos. Planai nustatyta tvarka suderinami su visomis inžinerinius tinklus eksploatuo¬jančiomis organizacijomis bei savivaldybėmis.

 

Kartografiniai brėžiniai pateikiami skaitmeniniais ir analoginiais pavidalais.

Dėl geodezinių matavimų paslaugų prašome kreiptis į korporacijos „Matininkai“ Geodezijos ir kadastro skyrių.