Matininkai | Turto vertinimas
15165
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15165,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

TURTO VERTINIMAS

Nekilnojamojo turto vertinimas
Kilnojamojo turto vertinimas
Verslo vertinimas
Įmonių akcijų vertinimas

Nekilnojamojo turto, kilnojamojo turto, verslo ar akcijų vertinimas bendrąją prasme suprantamas kaip turto vertinimas, o informacija apie turto (nekilnojamojo, kilnojamojo, verslo ar akcijų) vertę gyventojams ir verslui yra būtinas pagrindas racionaliems sprendimams dėl turto (įkeisti, parduoti, pirkti, išnuomoti, investuoti ir kt.) priimti.

 

Turto vertinimas suteikia užsakovui nešališką (objektyvią), išvadą apie turto būklę, jo tinkamumą naudoti ir tikėtiną piniginę vertę rinkoje. Ši išvada užsakovui teikiama rašytinėje turto vertinimo ataskaitoje.

 

Turto vertinimas yra pagrindinė korporacijos „Matininkai“ paslaugų spektro dalis, nuo pat įsikūrimo 1993 metais. Turto vertinimas aprėpia kelias sritis:

  • nekilnojamojo turto vertinimas,
  • kilnojamojo turto vertinimas,
  • verslo vertinimas,
  • įmonių akcijų vertinimas.

Turto vertinimo objektu gali būti Lietuvos Respublikos teritorijoje esančios materialios, nematerialios ir finansinės vertybės: nekilnojamasis turtas (žemė, pastatai, patalpos, statiniai, įrenginiai ir kt.), kilnojamasis turtas (autotransporto priemonės, kitos mašinos, staklės, technologiniai įrenginiai ir kt.), įmonių akcijos, prekių ženklai, taip pat daiktinės (turtinės) teisės bei verslas.

 

Turto vertinimas atliekamas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymu, Turto ir verslo vertinimo metodika, tarptautiniais ir Europos vertinimo standartais, kitais atskirą vertinimo sritį reglamentuojančiais teisės aktais, taip pat profesinės etikos kodeksu.

 

Įmonė atitinka Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nuostatas dėl turtą vertinančių įmonių valstybinės priežiūros: įrašyta į Išorės turto arba verslo vertinimo veikla turinčių teisę verstis asmenų sąrašą Nr. 000127, yra apsidraudusi civilinę atsakomybę.

 

Korporacija „Matininkai“ turto vertinimą atlieka visoje Lietuvos teritorijoje. Veikia 5 regioniniai skyriai su biurais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Įmonėje dirba 23 turto vertintojai, turintys kvalifikacijos pažymėjimus.

 

Viena iš tradicinių vertinimo paslaugų hipotekoje įkeičiamo turto vertinimas bankams ir kitiems kreditoriams. Pagal bendradarbiavimo sutartis dirbame su svarbiausiais šalies komerciniais bankais ar užsienio bankų skyriais AB SEB banku, „Swedbank“, AB, Luminor bank AB, AB „Citadele“ banku, UAB Medicinos banku, akcine bendrove Šiaulių banku, Danske Bank A/S Lietuvos filialu, Bigbank AS filialu. Korporacijos „Matininkai“ turto vertintojai vertina šių bankų klientų turtą, kad būtų galima jį įkeisti hipotekoj arba pirkti lizingu (finansinės nuomos būdu) antrinėse bankų įmonėse. Mūsų turto vertinimus priima ir kiti šalies komerciniai bankai, užsienio šalių bankai arba jų skyriai Lietuvoje, kredito unijos, lizingo bendrovės.

 

Korporacija „Matininkai“ specializuojasi vertinti klientų turtą šiems tikslams:

  • įmonių ilgalaikio materialiojo turto vertinimas, kai turtas įrašomas į finansinės apskaitos dokumentus;
  • nepiniginio (turtinio) įnašo vertinimas steigiamai ar plečiamai akcinei bendrovei;
  • įmonių akcijų (akcijų paketų) vertinimas jų keitimo santykiui pagrįsti, kai reorganizuojamos (jungiamos arba skaidomos) akcinės bendrovės.
  • įmonių akcijų (akcijų paketų) vertinimas, kai perleidžiamos įmonės arba kai to pageidauja vertinimo užsakovas;

Dėl turto vertinimo paslaugų prašome kreiptis į korporacijos “Matininkai” Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio skyrius.